Oferujemy licencję technologii prefabrykowanych paneli membranowych z izolacją cieplną wraz z technologią ich produkcji i metodologią projektowania.
Zapraszamy do współpracy projektantów,  producentów i wykonawców elewacji i dachów.

Please scroll

Technologia

Technologia prefabrykowanych struktur membranowych o izolacyjności cieplnej dzięki wykorzystaniu, od niedawna obecnej na rynku, niezwykle precyzyjnej metodologii parametrycznego projektowania przestrzennego membran napinanych, pozwala na stworzenie zupełnie nowego rozwiązania na rynku fasad i dachów budynków.

Prefabrykowana struktura membranowa o izolacyjności cieplnej – wykorzystuje zalety przegród membranowych, tj. niską masę własną i energię wbudowaną oraz wysublimowaną estetykę, jednocześnie eliminując dotychczasowe ,,wady” budowlanych przegród membranowych, tj. praktyczny brak izolacyjności cieplnej oraz wysokie koszty montażu na budowie, dzięki zastosowaniu rozwiązań funkcjonujących w nowoczesnych rozwiązaniach fasadowych aluminiowo-szklanych lub kompozytowych, czyli modularność, prefabrykację i izolacyjność cieplną. Implementacja tych cech do inżynierii membranowej stanowi o globalnej innowacyjności produktu.

Podstawowe cechy technologii:

1

innowacyjny kształt, który stwarza potencjał zapotrzebowania rynkowego, ,,miękka”, bardziej organiczna estetyka zmieniająca oblicze miast – cecha kluczowa dla architektów krzywizny membranowe wykonane z nowoczesnych materiałów, uzupełnione o dowolne nadruki (w tym z elementów fotowoltaicznych OPV) i podświetlenie technologią LED dają efekt niespotykanych kształtów, które mogą na długie lata stać się synonimem nowoczesności w architekturze.

2

izolacyjność cieplna układów membranowych (efektywność energetyczna), poprzez wprowadzenie szczelnych warstw membranowych wypełnionych materiałem o podwyższonej izolacyjności, napinanych na profilach aluminiowych. Możliwość szerokiego zastosowania w budownictwie ogólnym, energooszczędność, obniżenie kosztów eksploatacji.

Współczynnik przenikania ciepła U dla paneli ściennych: 0,20 W/m2K.
Współczynnik przenikania ciepła U dachowych paneli samonośnych: 0,15 W/m2K.

3

prefabrykacja, modularność układów membranowych, montaż w hali i kontrola jakości produkcji w stabilnych warunkach w porównaniu do tradycyjnego montażu wielkoprzestrzennych membran na placu budowy. Obniżenie kosztów produkcji i montażu.

ZASTRZEŻENIE PATENTOWE

Przedmiotem wynalazku jest architektoniczny panel membranowy posiadający napinaną membranę, ramę nośną oraz materiał termoizolacyjny. Membrana napięta jest na ramie nośnej. Materiał termoizolacyjny znajduje się pomiędzy ramą nośną a membraną. Wynalazek ujawnia także układ co najmniej dwóch połączonych paneli membranowych, w którym w miejscach łączeń pomiędzy panelami membranowymi znajdują się wypełnienia z materiału termoizolacyjnego, niwelujące mostki cieplne.

Różne współczynniki przenikania ciepła mogą zostać osiągnięte albo poprzez dobieranie materiałów o różnym współczynniku przewodzenia ciepła oraz poprzez zróżnicowanie grubości użytego materiału termoizolacyjnego, takiego jak wełna mineralna, pianki PIR, polistyren ekstrudowany, polistyren ekspandowany czy aerożele (lub inne charakteryzujące się odpowiednimi parametrami cieplnymi), o współczynniku przewodzenia ciepła od λ = 0.20 W/mK do λ = 0.32 W/mK. Został przewidziany współczynnik przenikania ciepła U wynoszący maksymalnie 0,20 W/m2K dla całej przegrody zbudowanej z paneli będących przedmiotem wynalazku.

Ponadto w trakcie badań znajduje się technologia panelu ochronnego do zastosowania w miejscach narażonych na ataki terrorystyczne (lotniska, dworce, budynki administracyjne, itp.), ze względu na niezwykle wysoki współczynnik pochłaniania fali uderzeniowej (wybuchowej) przez powłokę membranową.

Technologia uzyskała Opinię o Innowacyjności wystawioną przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, opracowaną przez prof. nzw. dr hab. arch. Annę Marię Wierzbicką Kier. Zakładu Projektowania Architektoniczno-Urbanistycznego, Czł. Rady Naukowej WAPW, Kier. Specjalizacji ,,Technologia i Struktura”.

FE_POPW_poziom_pl-1_rgb.png_bialy@2x

Copyright Membrane Structures © 2021